تعویض واشر لاستیکی دور درب یخچال

تعویض واشر لاستیکی دور درب یخچال

واشر و یا گسکت یخچال نقش مهمی در نگهداری سرمای مواد غذایی داخل یخچال داشته و از ورود هوای گرم به درون آن جلوگیری می کند. لذا توجه به حفظ و نگهداری واشر دور درب یخچال و تمیز کردن دوره ای آن در صورت امکان می بایست مورد نظر قرار داشته باشد.

 

 اشکال و پارگی در لاستیک درب یخچال باعث بروز مشکلات زیر می گردد:

1- اتلاف انرژی و افزایش برق مصرفی

2- برفک زدن بیش از حد و مکرر یخچال

3- فشار و استهلاک مضاعف و کاهش عمر مفید یخچال

4- تسریع فاسد شدن مواد غذایی و مشکلات بهداشتی

جهت اجتناب از مشکلات فوق؛ تعویض کردن واشر و یا گسکت یخچال ضروری می باشد که البته کار خیلی دشواری هم نیست که در ادامه مراحل این فرآیند توضیح داده می شود.

توجه: قبل از تعویض واشر یخچال از سلامت لولاها و اتصال مناسب درب یخچال به لولاهای بالا و پایین و عدم تاب برداشتگی و پیچ خوردگی خود درب یخچال می بایست اطمینان حاصل گردد وگرنه تعویض واشر هیچ تأثیری نخواهد داشت.

چگونه متوجه شویم که واشر یخچال نیاز به تعوض دارد؟

یک روش جهت پی بردن به زمان تعویض لاستیک یخچال، استفاده از روش تست کاغذ است. یک تکه کاغذ صاف را برداشته و بین درب یخچال و لاستیک قرار می دهیم و سپس درب را بسته و کاغذ را به بیرون می کشیم. اگر کاغذ به راحتی سُر خورد و خارج شد، واشر یخچال خاصیت خود را از دست داده و زمان تعویض لاستیک می باشد.

مراحل تعویض واشر / گسکت یخچال:

قدم اول: در آوردن لاستیک معیوب

در هنگام خارج کردن لاستیک قدیمی؛ بهتر است جهت نصب راحتتر از چند دقیقه قبل لاستیک جدید را در یک ظرف آب گرم قرار دهید. بسته به نوع واشر یخچال، باید لبه داخلی واشر قدیمی را به آرامی با دست به سمت بیرون کشیده تا بطور مثال پیچ های آن نمایان گردد. سپس بایستی آن را شل کنید و لبه لاستیک قدیمی را به سمت بیرون بکشید و پیچ ها را بدون اینکه کاملاً خارج کنید، فقط شل کنید و واشر قدیمی را خارج کنید.

قدم دوم: جا زدن واشر / گسکت جدید

از گوشه ای در قسمت های بالای جای نوار یخچال شروع کرده و لاستیک جدید را به آرامی و به پشت محل مورد نظر جا می زنیم. واشر از هر نوعی که باشد، فقط از یک جهت درست در محل مورد نظر خود جا زده خواهد شد. می توانید به آرامی با لبۀآچار دو سو این کار را انجام دهید ولی به هیچ وجه فشار نیاورید. سپس درب را بسته و از کنار به واشر لاستیکی نگاه کرده و در صورت پیچ خوردگی و یا کج بودن لاستیک، آن را از دو سمت بالا و پایین بکشید تا در محل بصورت مناسب بنشیند. در صورت لزوم چندین بار این مراحل را انجام دهید و در نهایت اگر نوع لاستیک پیچی است، تمامی پیچ ها را محکم کنید.

قدم سوم: چرب کردن اتصال واشر لاستیکی

پس از نصب لاستیک جدید، می بایست محل های چسبیدن واشر به درب یخچال را چک کنید و در صورتیکه تو رفتگی و یا بالا زدگی در واشر مشاهده کردید، می بایست گوشه بالا و پایین واشر را شل کنید و محل مورد نظر را صاف کنید و در نهایت لایۀ نازکی از ژلۀ پترولیم یا وازلین را فقط در محل اتصال دو لاستیک (در گوشه های بالا و پایین واشر) ایجاد کنید تا از کشیدگی بیش از حد و ترک های احتمالی پیشگیری نمایید.

ساخت و تولید سفارشی انواع واشر / گسکت لاستیکی یخچال و فریزر با کیفیت بالا و قیمت مناسب و ارسال به تمام نقاط کشور پذیرفته می شود.

جهت مشاوره و یا ثبت سفارش واشر / گسکت لاستیکی یخچال می توانید با اندازه گیری نوع و ابعاد واشر مورد  نظر، با کارشناسان شیراز سرما تماس حاصل نمایید.

3 پاسخ

  1. This is the perfect blog for anyone who wishes to find out about this topic. You understand so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want toÖHaHa). You definitely put a brand new spin on a topic that has been discussed for many years. Excellent stuff, just great!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *